Najbližší zápas:   FK Košice vs. Giraltovce   16.5.2018 o 17:00

Bodovali sme aj v Giraltovciach

Vzhľadom k prestávke v súťaži sme hrali druhý raz po sebe na trávniku súpera. Posmelení víťazstvom vo Vranove sme necestovali do Giraltoviec so sklonenou hlavou. Aj preto, že v ostatných štyroch dueloch sme so Slovanom neprehrali. Do zápasu sme vstúpili aktívne a dokázali sme streliť gól. Po takmer dvojročnej pauze sa do streleckej listiny zapísal kapitán Pali Turczyk, ktorý z veľkého uhla prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Z vedenia sme sa však dlho neradovali, lebo domáci hneď z rozohrávky dokázali Kuriplachom vyrovnať. V závere prvej polhodiny šikovne uvoľnil Turczyk Pilipčuka, a ten prehlavičkoval vybiehajúceho gólmana Oravca. Pred odchodom do šatní zvýšil naše vedenie Turczyk, ktorý krížnou strelou opäť z ľavej strany prekonal Oravca. Po zmene strán domáci nemali čo stratiť, pridali a po štyroch minútach sa gólom Kuriplacha vrátili do stretnutia. V druhom dejstve sa hral rušný futbal hore-dole a domáci cítili šancu na vyrovnanie. Na druhej strane mohol súpera zložiť na kolená Bandžuch, ktorý nastrelil žrď. Medzi tri žrde netrafil presne ani na dvakrát Urban. Zahodené šance sa nám mohli vypomstiť, avšak domáci strelci stroskotali na brankárovi Pellovi. Podobne ako vo Vranove aj teraz sme podali bojovný výkon a vyhrali druhý zápas vonku.

Giraltovce – FK Košice 2:3 (1:3), góly: 15. a 49. Kuriplach  - 14. a 36. Turczyk, 29. Pilipčuk. R: Molitoris, D. 200, bez kariet: GIRALTOVCE: Oravec – Roba, Tomko, Pankuch, Jurč (86. Furmánek) – Tkáč (46. Gdovin), S. Dvorjak , Hanuščák, Čurlík (77. J. Dvorjak), Kuchajdík – Kuriplach. FK KOŠICE: Pella – Pilipčuk, Dobias, Majný, Boňko (70. Šemrák) – Kis, Urban, Haluška, Turczyk, Novotný(89. Pulščák) – Bandžuch.