Najbližší zápas:   FK Košice vs. Giraltovce   16.5.2018 o 17:00

Cenné body z Vranova

Do stretnutia s papierovým favoritom sme vstúpili aktívne a domácemu celku sme toho veľa nedovolili. Eliminovali sme úvodný tlak a po desiatich minútach sme udreli. Niekoľko metrov pred pokutovým územím sa lopty zmocnil Dominik Novotný, ktorý z brániaceho hráča urobil štatistu po šikovnej protismernej kľučke a vybiehajúcemu brankárovi Makóovi nedal vyniknúť. Inkasovaný gól domácimi trocha otriasol a trvalo niekoľko minút pokiaľ vyrovnali hru v strede poľa. Ich akcie prevažne končili pred pokutovým územím a vážnejšie nedokázali ohroziť brankára Pellu. V prvom polčase hostitelia nevystreli ani raz do priestoru bránky Pellu, ktorý pozbieral niekoľko centrovaných lôpt. Keď už sa zdalo, že polčas skončí jednogólovým rozdielom udrel po druhý raz náš netradičný strelec – Novotný. Skoro na bránkovej čiare si spracoval na pravej strane Boňkov center a prestrelil nielen brániaceho Lukáča, ale aj brankára Makóa. Po zmene strán domáci tréner poslal na ihrisko hneď trojicu nových hráčov s cieľom oživiť hru. Avšak veľmi to nepomohlo, aj keď získali územnú prevahu, ale v koncovke boli bezzubý. Vypracovali si dve či tri šance, ktoré však Pella zneškodnil. Keď už bol prekonaný, tak ho zastúpil Urban, ktorý vykopával z bránkovej čiary. Podobne ako v predchádzajúcich dueloch sme podali bojovný a kolektívny výkon, ktorý sme dokázali vyjadriť aj gólovo a získali sme cenné body do tabuľky. Vranov doma body nerozdáva, preto dvojgólové víťazstvo dvojnásobne teší, keď trénerovi Mirovi Sovičovi chýbali štyria hráči základného kádra (Turczyk, Vilčko, Šemrák, Bavoľár).

Vranov  - FK Košice 0:2 (0:2), góly: 10. a 42. Novotný, R: Mišenčík, ŽK: Sovič, D: 350. VRANOV: Makó – Babjak, Štefančík, Dubas (18. Mikča), Lukáč – Dzurina, (46. Kokočák), Grynyshyn (26. Hreha), Kovalčík, Voľanský (46. Komár) Digoň, Petruk (81. Kuták). FK KOŠICE: Pella – Pilipčuk (79. Pach), Dobias, Majný, Boňko – Novotný (81. Sovič), Urban, Beck, Haluška (90. Žakarovský), Kis – Bandžuch.