Najbližší zápas:   FK Košice vs. Giraltovce   16.5.2018 o 17:00

Na lane trojica hráčov

V ostatných rokoch patrí náš celok k stáliciam najvyššej regionálnej futbalovej súťaži, ktorý okupuje popredné priečky peletónu. Inak tomu nebolo ani počas jesennej časti súťaže a zverenci trénera Miroslav Soviča zimujú na druhej priečke tabuľky.

Počas minulého týždňa odkrojili zo zimnej prípravy, ktorú absolvujú v domácich podmienkach. Počas prechodného obdobia od posledného jesenného duelu do začiatku prípravy hráči neoddychovali a každý pondelok v týždni sa stretávali na crossfite. Práve nim vstúpili aj do prípravy. Na prvom tréningu chýbali trénerovi traja hráči základného kádra. Do prípravy sa nezapojil Pach, ktorý pravdepodobne posilní štvrtoligovú Geču. „Pondelky budú patriť crossfitu, v utorok budeme trénovať  večer od siedmej na Užhorodskej. Ak nám počasie dovolí budeme využívať hracie plochy nášho štadióna, ako aj multifunkčné ihrisko. Tréningy budeme kombinovať aj výbehmi do okolitého terénu,“ naznačil čo to z prípravy kapitán mužstva a manažér klubu v jednej osobe Pavol Turczyk. V našom celku dochádza  k pohybu  hráčov oboma smermi, ako sme už spomenuli na odchode je Pach a opačným smerom prichádza dvojica hráčov, ktorá už v tomto drese odohrala niekoľko stretnutí. Stredovú formáciu by mal posilniť František Vancák, ktorý momentálne je po operácii kolena. Zatiaľ trénuje individuálne, no postupne by sa mal zapojiť naplno do prípravy. Útočnú silu doplní strelec Mojmír Trebuňák, ktorý v jeseni hrával za Tatran Prešov v najvyššej súťaži.  Tretím hráčom na lane je stredopoliar z liahne MFK Košice – Patrika Gregu.

V kádri je takmer dvadsiatku hráčov a najbližšie prípravné stretnutia ukážu, komu dá tréner  dôveru v jarnej časti sezóny. Ako prezradil všetci sú na rovnakej štartovacej čiare a nielen v tréningu ale aj v zápasoch musia presvedčiť, že si zaslúžia miesto v základnej jedenástke či širšom kádri.

V pláne je odohrať osem stretnutí, pričom ich kvalitu preveria dva druholigové celky, dva treťoligové maďarské a potom celky z  domácich súťaži. „Na úvod máme dvoch ťažších súperov, cestujeme do Tatranskej Lomonici, kde sa stretneme s Popradom. O týždeň neskôr hráme so Spišskou Novou Vsou  na jej trávniku. Ani ďalší súperi nebudú z kategórie ľahších, avšak pokiaľ chceme napredovať a udržať sa v popredí treťoligovej tabuľky, musíme odohrať čo najviac stretnutí so silnými súpermi. Generálku na prvý majstrovský duel s Lipanmi odohráme ako už tradične s Čaňou. Verím, že to už bude na prírodnej tráve. Naším cieľom je hrať naďalej ofenzívny futbal a nechceli by sme po skončení sezóny skončiť horšie ako na druhom mieste,“ prezradil P. Turczyk.

Program prípravných stretnutí: 20. 1. Poprad (UT - Tatranská Lomnica ) o 11.00 h), 27. 1. Sp. N. Ves (UT - SP. N. Ves o 11.00 h), 11. 2. Šar. Michaľany (UT - Sabinov), 14.2. Tallya KSE (Maď.) - UT  Moldava o 17.30 h, 18. 2. Medzev  (UT - Moldava o 12.00 h), 21. 2. Podbrezová B,  24. 2. Cigánd (Maď.), 10. 3. Čaňa.