Novým kormidelníkom Sovič

Po veľmi úspešnej minuloročnej sezóny, keď celok V. Opátskeho (dnes už FK Košice) zopakoval v najvyššej regionálnej futbalovej súťaží (III. lige) najlepšie umiestnenie – 2. miesto. Predtým sa to podarilo v sezóne 2013/14, keď IV. liga bola TOP v našom regióne. Nestáva sa zvykom, že po úspešnej sezóne sa menia tréneri, avšak v našom klube po vzájomnej dohode skončil Karol Kisel. Na Opátskom pôsobil niečo viac ako 24 mesiacov a podpísal sa pod viaceré úspechy mužstva, vrátane minuloročného druhého miesta. Na uvoľnenú trénerskú stoličku si zasadol 47-ročný Miroslav Sovič, člen úspešnej futbalovej rodiny Sovičovcov. Doteraz svoje futbalové skúsenosti rozdával mladým chlapcom vo futbalovej akadémii Vladimíra Janočka.

„Už viac ako dva roky pôsobí na Opátskom Akadémia Vlada Janočka a Pavlom Turczykom a ďalšími hráčmi sa pravidelne stretávame. Aj preto ma jeho ponuka viesť treťoligový celok mužov príjemne prekvapila a potešila zároveň. Beriem to ako výzvu  na svojej trénerskej ceste. Tento celok mal stále vysoké ciele, z ktorých nezľavíme ani v novej sezóne. Chceme naďalej potešiť fanúšikov dobrou hrou a bojovať o popredné priečky peletónu. Káder opustili zatiaľ iba dvaja hráči, ktorých sa snažíme adekvátne nahradiť, aby zapadli do dobre zabehnutého súkolia,“ povedal nový kormidelník M. Sovič.

Začiatok treťoligovej sezóny sa blíži a zverencov M. Soviča čaká dnes prípravný duel s celkom U19 Michaloviec. Aj novej sezóne sme sa prihlásili do Slovnaft cupu a v prvom kole cestujeme už túto nedeľu do Perína. Duel sa začína o 17.00 h.