Opátske opäť miešalo kartami

Už dlhšie sa hovorí aj o zmene názvu tohto klubu, ktorý po Lokomotíve je druhým v meste Košice. „Všetko je ešte otvorené, preto je predčasne hovoriť o zmene názvu,“ povedal P. Turczyk manažér a kapitán vjednej osobe.

Opátske ako jeden z mála celkov neprehral viac ako tridsať stretnutí, čo predstavuje celú sezónu! Napriek tomu však nepoškuľuje po vyššej súťaži, ale chce dobrou hrou potešiť svojich fanúšikov v III. lige. Inak tomu nebolo ani v uplynulej sezóne, keď Opátčania bojovali plece pri pleci s Trebišovom o post lídra. Nakoniec skončili na druhom mieste, čím len vyrovnali svoje maximum v súťaži zo sezóny 2013/14. Nie je bez zaujímavosti, že dosiahli navlas rovnaké skóre 63:21 ako v predchádzajúcej sezóne, avšak tentoraz odohrali o štyri stretnutia menej. Odstúpenie dvoch  celkov počas súťaže sa podpísalo pod menší počet kôl a iste to nepridalo na regulárnosti súťaže. „Nemalo by sa to stávať v tejto súťaži ani iných, avšak realita bola iná. Odstúpenie dvoch celkov – jedného pred začiatkom sezóny, druhého pred jarnou odvetou – narušilo jej priebeh a atraktivitu. Už dopredu bolo jasné o zostupujúcich a niektorým duelom potom chýbal väčší náboj. Na druhej strane aj o postupujúcom bolo skôr rozhodnuté. My sme nemali záujem o vyššiu súťaž a nemohli ani postúpiť, lebo sme boli farmou VSS Košice. Aj preto najväčším favoritom bol Trebišov, avšak nechceli sme mu jeho cestu za prvým miestom uľahčiť,“ rozhovoril sa kapitán a manažér v jednej osobe Pavol Turczyk. Opátčania vstúpili do sezóny remízou s rezervou prešovského Tatrana a vysokým víťazstvom 12:0 v Pušovciach. V závere jesennej časti prehrali v Snine a druhú prehru im uštedril Trebišov. Viac ako tieto zakopnutia ich mrzia domáce jesenné remízy, ktoré ich v konečnom účtovaní obrali o vyšší počet bodov. „Súperi k nám neprichádzali hrať otvorenú partiu a niekedy sme mali problém sa presadiť cez prehustenú obranu. Aj preto sme doma dosiahli viac remíz, ktoré nás stáli prvenstvo nielen v jesennej časti ale aj súťaži. Na druhej strane sme odohrali jednu výbornú sezónu. Vytvorili sme súdržnú partiu v kabíne i na ihrisku a výsledkom boli výborne výkony.  S umiestnením sme maximálne spokojní, snažili sme sa hrať ofenzívne o čom svedčí aj počet strelených gólov. Stále sme sa snažili sústrediť na najbližší zápas a darilo sa nám vyhrávať doma aj vonku. Každý súper chcel získať náš skalp a úspechom bola aj remíza. Na môj vkus sme ich dosiahli veľa. Považujem to za  chybičku krásy , ktorá nás odsunula na druhú priečku,“ zhodnotil uplynulú sezónu P. Turczyk. Iste nebude ľahké zopakovať umiestnenie v novej sezóne, avšak pokiaľ nenastanú v kádri výrazne zmeny, opäť môžu atakovať prvé priečky peletónu. Podobne ako v predchádzajúcich sezónach aj v uplynulej miešali zverenci trénera Karola Kisela miešali postupovými kartami a boli oživením súťaže.

Zmeny vo vedení

Latku výkonnosti nastavili vysoko a nechceli by ju opustiť ani v novej sezóne. Ešte pred jej začiatkom nastavili v klube personálne zmeny vo vedení ako aj realizačnom tíme. Nebýva zvykom ako po úspešnej sezóne opustil mužstvo tréner alebo odstúpil šéf klubu. V tomto sa to stalo realitou, keď pre pracovnú zaneprázdnenosť  odstúpil prezident klubu Marcel Alexander a rovnako sa rozlúčil kormidelník Karol Kisel. „Zvykne sa vravieť že zmena je život a každá zmena vás môže posunúť vyššie. Verím, že tomu bude aj tomto prípade. Na druhej strane sa prezidentovi aj trénerovi poďakovať za vykonanú prácu pre náš klub. Prežili v ňom kus svojho života a podpísali pod naše úspechy. Patrí im nielen moja vďaka, ale ostatných hráčov,“ povedal na margo zmien P. Turczyk. Do novej sezóny vstúpili bez  trénera, avšak po niekoľkých dňoch sa kormidla ujal Miroslav Sovič, ktorý sa doteraz venoval výchove mladých futbalistov v Akadémii Vladimíra Janočka.