Najbližší zápas:   FK Košice vs. Lipany   17.3.2018 o 15:00

So Sninou sa body delili

Pohľad optikou na vystúpenie zverencov trénera Miroslava Soviča je v znamení štvoriek. Po štyroch kolách, majú na svojom konte rovnaký počet bodov aj gólov, pričom všetky štyri dal jeden strelec Radovan Bandžuch. Doteraz nebolo zvykom aby sa náš v úvode sezóny pohyboval v druhej polovici peletónu.

Žiaľ, teraz je to skutočnosťou, pod ktorú sa podpísali nevyrovnané výkony a hlavne dve domáce zakopnutia. Oveľa viac mrzí prehra 0:2 s Rožňavou ako remíza 1:1 v spomínanom štvrtom kole so Sninou. Tá po víťazstve nad Lipanmi si verila aj v súboji s FK Košice, avšak v prvom polčase toho veľa smerom dopredu neukázali. Na druhej strane domáci po dvoch nevýrazných výkonoch ukázali svoju lepšiu stránku, nešetrili krokmi a súperovi toho veľa nedovolili. Po zranení sa do zostavy vrátil Bandžuch, ktorý v po dvadsiatich minútach otvoril skóre. Do prestávky hrali hostitelia s vetrom, no vyťažili iba jeden gól, hoci si vypracovali niekoľko sľubných príležitosti. V tejto časti boli lepším celkom, no domáci strelci nemali presnú mušku. „Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, ale nedokázali sme aj gólovo potvrdiť. Snina nie je celok, ktorý za tesného stavu nedokázal pohroziť a vrátiť sa do zápasu. S týmto celkom potrebujete vyhrávať aspoň o dva góly, aby sme to mali istejšie. Žiaľ, stalo to čo sme nechceli. Súper z ojedinelej akcii v druhom polčase vyrovnal. Z môjho pohľadu rozhodujúci pre vývoj duelu bol prvý polčas, keď sme nedokázali premeniť šance,“ povedal na margo zápasu domáci kormidelník Miroslav Sovič.

Stretnutie sa hralo sa silného vetra, pričom jeho silu sa snažili využiť oba celky. Podarilo sa im to zhodne, keď strelili po jednom góle. Domáci boli aktívnejší do prestávky, po inkasovanom góle ožili Sninčania, ale v závere už im akoby dochádzali sily. „Odohrali sme jeden dobrý zápas, avšak nie s trojbodovým ziskom. Po zmene stráne sme hrali proti silnému vetru čo nám nepridalo a chýbal povestný krôčik k presnej koncovke. Hostia v závere toho už mala dosť, ale jej obranu sme nedokázali prekonať. Nielen remíza, ale aj obnovené zranenie Bandžucha mrzí, lebo po hodine hry musel z trávnika. Škoda, lebo iste by sa v závere dokázal presadiť a využili by sme záverečný tlak,“ konštatoval M. Sovič. Jeho zverenci vnútili súperovi svoj štýl hry a do prestávky mu veľa nedovalili, avšak po zmene strán stačila jedno zaváhanie a Skvašík hlavičkou vyrovnal. „Aj keď sme polčas prehrali v šatni som chlapcom zdôraznil, že silu vetra môžeme využiť a nielen pri štandarkách. Strelili sme nádherný gól po peknej akcii a remíza je zaslúžená. V prvom polčase boli domáci lepší, v druhom sme trocha viac ukázali smerom dopredu a bolo to rozhodujúce pre konečný výsledok. Dosiahli sme bod a som spokojný aj preto, že dnes nastúpili v základe po prvý raz v tretej lige. Na druhej strane iste by náš výkon bol lepší ak by sme hrali v kompletnom zložení,“ neskrýval spokojnosť tréner Sniny Jozef Štafura. Jeho zverenci potrestali domácich, keď využili jediný šancu na strelenie gólu, ktorý znamenal aj cenný bod do tabuľky.