Najbližší zápas:   FK Košice vs. Lipany   17.3.2018 o 15:00

Strelecký rekord vo Svite, divácky v Snine

Úvodné kolo jesennej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže priniesol niekoľko zaujímavých stretnutí a prekvapivých výsledkov. Činili sa aj strelci, ktorí sa tak chceli poďakovať fanúšikom za ich priazeň. Len pre porovnanie na Fortunaligový duel Slovana Bratislava prišlo 845 divákov, čo iba o 295 viac ako v Snine. Pod Sninským kameňom podľa 5 gólov, z toho 4 do siete nováčika z Krompách. Osem treťoligových deulov videlo celkovo 2527 divákov čo je 315,8 na jeden zápas. Ako sme už spomenuli najviac 550, ich bolo v Snine, 522 v Plavnici a 500 vo Svidníku. Najmenej 100 sa prišlo pozrieť do Svitu. Domáci nestačili na prešovskú rezervu, ktorá vyhralo vysoko 7:1  a vytvorili rekord v počte gólov v jednom stretnutí.

Činili sa aj strelci, keď nasúkali do sieti 33 gólov, čo dáva vysoký priemer na jeden  zápas 4,12. Pod tento priemer sa výrazne podpísalo 8 gólov vo Svite. Po päť gólov videli v Lipanoch, Vranove, Snine a Plavnici. Najmenej po jednom v Giraltovciach a Svidníku.  Po úvodnom kole sa na čelo tabuľky strelcov dostal so štyrmi gólmi Trebuňák z prešovskej rezervy, na druhom mieste je s tromi gólmi Vyshnevskyi zo Sniny a potom nasleduje trojica dvojgólových kanonierov - Bandžuch z FK Košice, Tináth z Plavnice a Digoň z Vranova.