V Períne favorit nezaváhal

V Períne favorit nezaváhal

Viac ako dvesto celkov prejavilo záujem hrať v novom ročníku Slovnaft cupu, čím vytvorili účastnícky rekord. Prvoligové, druholigové a niektoré treťoligové celky mali v prvom kole, ktoré sa odohralo počas uplynulého víkendu malo voľno. V ňom sa predstavilo aj naše mužstvo FK Košice, ktoré cestovalo na trávnik piatoligového Perína. V tomto súboji sme boli papierovým favoritom, čo sa potvrdilo aj na samotnom výsledku.

Generálkou na prvý majstrovský duel novej sezóny bol duel v Períne v rámci prvého kolo Slovnaft cupu. Od začiatku sme mali loptu častejšie pod kontrolou a gólový účet stretnutia otvoril už v 12. minúte Filip Kis. Po polhodine hry prelomil streleckú smolu kapitán Pali Turczyk a pridal druhý gól. Dvojgólovým rozdielom sa skončil prvý polčas. Hernú prevahu sme v druhom polčase potvrdili  štyrmi gólmi a zaslúžene vzhrali. Rolu papierového favorita sme v Períne potvrdili a po poltuctovom víťazstve sme v druhom kole Slovnaft Cupu.

Perín – FK Košice 0:6 (0:2), góly: Bandžuch 2, Kis 2, Turczyk, Pilipčuk.

Zostava: Tkáč – Beck, Pilipčuk, Majný, Vilčko (53. Žakarovský) – Šemrák (77. Boňko), Urban, Turczyk, Kis – Bandžuch, Pach (70. Pulščák).