Víťazné vykročenie do sezóny

Druhý celok minuloročnej tretej ligy – FK Košice hostil nováčika, ktorý do Košíc neprišiel v porazeneckej nálade, ale od úvodu sa snažil hrať otvorený futbal. V úvode niekoľko ráz pohrozil, avšak domáci gólman akoby zatiahol roletu  za sebou. Už do prestávky sa niekoľko raz vyznamenal a mal leví podiel na tom, že polčas domáci vyhrali na nulu. Po polhodine hry sa po prvý raz menilo skóre, keď Bandžuch sa zavesil vo vzduchu na center z pravej strany a hlavou otvoril skóre. O minútu opäť hlavou nedal Chovanovi vyniknúť hostitelia viedli 2:0. Nováčik ani za nepriaznivého stavu sa nevzdával a pokúšal sa steliť gól. Ten sa mu podarilo po viac ako hodine hry, keď Jačišin dostal gólovú prihrávku ako na podnose a prekonal Tkáča. Po inkasovanom góle domáci trocha zneisteli a začali sa obávať o výsledok, ale umnou hrou už nedovolili súperovi skórovať. Dosiahli prvé jesenné víťazstvo a vykročili do sezóny správnou nohou.

Fakty

FK Košice – Šar. Michaľany 2:1 (2:0), góly: 23. a 33. Bandžuch – 76. Jačišin. ŽK: Beck, Divákov: 200, R. Alexa. FK Košice: Tkáč – Pilipčuk, Žakarovský, Majný, Beck – Šemrák (80. Boňko), Urban, Turczyk, Kis – Haluška (67. Pach), Bandžuch. Š. Michaľany: Chovan – Jopek, Bednár, Dubecký, Janič (76. Hudý) – Zošš, Olejár, Pončák (63. Šimko), Mikluš, (83. Némethy) – Jačišin, Kozák (61. E. Kapráľ).